Lige et øjeblik...

 

NyhederrengøringUdbududbudslovenvinduespolering Køge Kommune udbyder rengøringsservice og vinduespolering

Det er med stor stolthed og ydmyghed, at vi har modtaget genvalget som rådgiver for Køge Kommune.

Vi har nu – efter en grundig proces i tæt samarbejde med Køge Kommune – offentliggjort et stort udbud af rengøringsservice og vinduespolering.

Den udbudte ydelse vedrører løbende rengøringsservice og vinduespolering på lokationer i Køge Kommune. Rengøringsservice og vinduespolering skal udføres på bl.a. skoler/SFOer, daginstitutioner, plejehjem, trappeopgange, tandklinikker, kulturhuse, medborgerhuse, klubhuse, varmtvandsbassin, biblioteker, aktivering, væresteder, aktivitetshuse, og administrative bygninger.
Rengøringsservice omfatter indvendig lokalerengøring og rengøringsrelaterede serviceopgaver. Vinduespolering omfatter polering af facadeglas, internt glas og ovenlys i de omfattede lokationer.
Opgaven udbydes i 8 delaftaler. 3 delaftaler omfattende rengøringsservice og 5 delaftaler omfattende vinduespolering. Der indgås en kontrakt pr. delaftale.
Som option på de 8 delaftaler udbydes enkelte selvejende institutioners rengøringsservice og vinduespolering. Både rengøringsservice og vinduespolering bliver på nuværende tidspunkt udført af eksterne leverandører.
Udbuddet gennemføres som et begrænset udbud. Ansøger skal tilmelde sig udbuddet og afgive ansøgning via det elektroniske udbudssystem.
Mangler du en stærk rådgiver i forbindelse med udbud af rengøringsopgaver, er du velkommen til at kontakte Dansk Servicerådgivning på 66 13 33 31 og aftale et uforpligtende møde.
HER BOR VIHovedkontor
Dansk Servicerådgivnings hovedkontor er beliggende i Køge. Vore medarbejdere er jævnt fordelt over hele landet.
DK-4600 Køge
Falkevej 22
CENTRALT PLACERETHer finder du os
https://d-s-r.dk/wp-content/uploads/2023/01/admin-ajax-1-320x383.png